2026 ITC Trailers 102X20 Car Hauler – Drive Over Fenders
Car Trailers
$6,790Sale PriceOther Pricing Options:Price$9,790
Quick Specs
| Location: | Corydon, IN |
| Stock Number: | ITC0026 |
| Trailer Type: | Car Trailers |
| Color: | Gray |
| Length x Width: | 20' 240" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 8.5' 102" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
Additional Information
| VIN: | 7UBBF2029TU010150 |
| Stock Number: | ITC0026 |
| Year: | 2026 |
| Make: | ITC Trailers |
| Model: | 102X20 Car Hauler - Drive Over Fenders |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |
Recently Viewed Trailers
Price:$12,790
Cash Price:$9,790
Financing from $270 / mo.
Instant • No credit impact
Financing Details
Monthly payment calculated based upon a 72 month loan, at 14.99% APR, and $12,790 total amount financed. Excludes tax, title, license, and doc fees. Not all buyers or vehicles will qualify. Minimum $0 monthly pmt required. Terms subject to change without notice.Other Trailer Inventory Available Now
In stock and ready to roll now in Corydon, IN.
Add spare tires and other accessories at checkout to customize your trailer.